AMRIT JOY 

NAJLEPSZY KEBAB OD  2007  ROKU

AMRIT JOY  (dawniej: Amrit, Amrit Kebab, Amrit Oriental Food) – sieć restauracji orientalnych z tradycją, którą kultywujemy od 2007 roku. Marka została stworzona przez Polkę oczarowaną magią orientu, którą postanowiła odtworzyć w Warszawie. Tworząc restauracje w Warszawie chciała odtworzyć to, co sprawia, że tak chętnie podróżujemy do krajów arabskich: niesamowite aromaty i przyprawy, czarujące kolory, energiczną muzykę i gościnność. Dzięki temu, wchodząc do AMRIT JOY, poczujesz się jak w jednej z opowieści Szeherezady, a każda podróż – szczególnie po najlepszego kebaba – zamieni Twój „dzień dobry” na „wspaniały„.

Sama nazwa Amrit pochodzi od nazwy starożytnego fenickiego miasta, które położone było na terenach dzisiejszej Syrii. Stąd też wzięły się nasze współczesne odniesienia oraz akcenty w restauracjach, nawiązujące właśnie do kultury syryjskiej. JOY to z kolei podwójny symbol: z jednej strony słowo to oznacza radość – czyli emocje towarzyszące każdej podróży do AMRIT JOY; z innej perspektywy, to skrót od imion Właścicielki oraz jej dwóch synów (Justyna, Olivier, Yaser).

Obecnie nasze restauracje znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach w dwóch miastach w Polsce: w Warszawie (2 lokale – ul. Kondratowicza 25 oraz Dzielna 64) i w Katowicach (1 lokal – Kochanowskiego 2), natomiast już wkrótce będziecie mogli nas spotkać w innych dzielnicach stolicy.

ZNAJDŹ SWÓJ